Van het aanraken van het materiaal tot het creëren ervan: ontdek de geheimen van leer en maak je eigen object!
Het Musée des Métiers in Saint-Laurent-de-la-Plaine (Mauges-sur-Loire, 49) nodigt jongeren van 8 tot 15 jaar uit om zich onder te dompelen in de wereld van leerbewerking. Het is een unieke kans om te ontdekken hoe een ruwe huid een kostbaar, duurzaam voorwerp wordt.
Dompel jezelf onder in het leeratelier:
-De leerreis (30 min): Deelnemers verkennen de geschiedenis van dit edele materiaal, van de oorsprong tot de vele toepassingen door de eeuwen heen. Een boeiende inleiding tot de uitdagingen van deze kunstvorm.
-Een inspirerende ontmoeting: De ervaring wordt verrijkt door een gesprek met een leerbewerker. Het is een geweldige kans om haar werk te observeren, haar specifieke gereedschappen te ontdekken en al je vragen te stellen over dit precisiewerk.
-De creatieve workshop: Aan de slag! Uitgerust met traditionele gereedschappen leren kinderen en tieners hoe ze leer kunnen transformeren tot hun eigen object. Snijden, in elkaar zetten, afwerken... iedereen ontdekt het plezier van het werken met de handen.
Elke deelnemer vertrekt met een unieke leren creatie, een bewijs van zijn of haar kennismaking met het ambacht.
Van 8 tot 15 jaar.
Talen bezoeken:FransOpgelet:Inscription obligatoire
Tarief per kind : 8,50 € 8-15ans
Tarief per volwassene : 7,00 € Ce billet vous permet de visiter le musée avant/après l'animation.
Betaalmiddelen
- Creditcards
- Cheques (bank en post)
- Chèques Vacances
- Contant geld
| Periode (s) | Begin | Einde | Openingstijden | Sluitingsdag |
|---|---|---|---|---|
| 17/07/2026 - 17/07/2026 | 15:00 | 16:30 | - | - |
