LA LEVEE DE LA DIVATTE

1
  • LA LEVEE DE LA DIVATTE©

De dijk van Divatte, gebouwd tussen 1847 en 1856, is de laatste grote dijk aan de Loire. De dijk, die zich bijna 16 km uitstrekt van La Chapelle-Basse-Mer tot Saint-Sébastien-sur-Loire, heeft het landschap ingrijpend gevormd, meer dan 2000 hectare land beschermd tegen overstromingen en de ontwikkeling van groenteteelt in de vallei van Nantes mogelijk gemaakt.

Deze indrukwekkende dijk, die bestaat uit zand, aarde en steen afkomstig van de oevers van de rivier, werd gebouwd als antwoord op de wens van de plaatselijke bewoners om het "hoge water" van de Loire onder controle te houden en vormt een echte schakel tussen de natuur en de menselijke activiteit.

Vandaag de dag is de oever een ideale plek om te verkennen. Te voet of op de fiets, vooral op de Loire à Vélo route, biedt het een panoramisch uitzicht op de rivier, de Loire-eilanden en de tuinlandschappen. Bij het wisselen van de seizoenen zorgen de lichtveranderingen, de discrete fauna en de typische flora van de oevers van de Loire voor een levendig decor, ideaal voor een wandeling die natuur en erfgoed combineert.

Periode (s) Ochtend Middag Openingstijden Sluitingsdag

  • Historische plek of monument category
  • Pays d'Art et d'Histoire nl
  • Picknickplaats nl
  • Aanlegsteiger

Doe mee met het openbaar vervoer